Nowy wysięgnik dla CC 8800-1 - Żurawie i maszyny budowlane

żuraw TEREX AC200
żurawie samojezdne i maszyny budowlane
Przejdź do treści

Nowy wysięgnik dla CC 8800-1

Aktualności > Archiwum 2013


Wielka modyfikacja wysięgnika dla Terex CC 8800-1
Autor artykułu Alex Dahm - 10 grudnia 2013
link do angielskiej wersji oryginalnej w KHL Group:
http://www.khl.com/magazines/international-cranes-and-specialized-transport/detail/item90722/Big-boom-upgrade-for-Terex-CC-8800-1?nltr=w crw

                  

                 Sekwencja montażu sekcji 10 x 10 x 3.5 Terex Boom Booster

Modyfikacja Terex Boom Booster dla żurawia gąsienicowego CC 8800-1 podwaja jego udźwig w niektórych                                                         zakresach podnoszenia.


Jak dowiedział się magazyn International Cranes, firma Terex Cranes w Niemczech opracowała innowacyjny system wysięgnika dla żurawia kratowego CC 8800-1 (udźwig standardowy 1600 ton). Informacje przekazane IC wskazują, że w pewnym zakresie wzrost udźwigu przy zastosowaniu tej modyfikacji wynosi 90% lub powyżej, czyli praktycznie udźwig zostaje podwojony. Przy krótkim promieniu roboczym, używanym przy budowie rafinerii, stawianiu turbin wiatrowych i innych ciężkich i wysokich ładunkach jest to wyraźna przewaga. Pozwala to na zmontowanie na poziomie ziemi cięższych elementów (co jest bezpieczniejsze) i podniesienie ich na dużą wysokość.
Boom Booster jest sekcją o tej samej długości co standardowa
3,5 m, ale dużo szerszą pełne 10 m. Sekcja składa się z montowanych razem elementów (rur, strun, rozpórek). Elementy mają długość także 10 m, co pozwoli na złożenie sekcji o wymiarach 10 x 10 x 3.5 m połączonej sworzniami z resztą struktury. Wg IC wszystkie elementy składowe sekcji mieszczą się w standardowym 40 kontenerze (ISO).
Nowy zestaw modyfikacyjny używa zwężanych elementów z obu stron, tak aby możliwy był montaż sekcji do standardowych sekcji wysięgnika i głowicy oraz bezpośrednio do stopy wysięgnika. Więcej informacji o tym ekscytującym rozwiązaniu będzie dostępne po jego pełnym wprowadzeniu.

Tłumaczenie nieautoryzowane

Chiński żuraw udźwig 4000 t
CC 2500 TEREX
Bendini Crespellano Italy
TEREX AC 100/4
wciągarka hydrauliczna
żuraw Bendini
Wróć do spisu treści