2017.05.12 Oprogramowanie do planowania... - Żurawie i maszyny budowlane

żuraw TEREX AC200
żurawie samojezdne i maszyny budowlane
Przejdź do treści

2017.05.12 Oprogramowanie do planowania...

Aktualności > Archiwum 2016-2019
 

Rysunek pochodzi z oprogramowania 3D Liftplan.

Niektóre firmy produkujące żurawie wprowadzają oprogramowanie do planowania pracy. Na rynku jest także dostępne oprogramowanie firm niezależnych od producentów żurawi. Oprogramowanie usprawnia wykonanie konkretnych robót i wspomaga osoby odpowiedzialne za planowanie i nawet w przypadku płatnych programów jest to bardzo opłacalne. Dla planowania – ułatwia dobór odpowiedniego żurawia i pokazuje w jaki sposób wykonać konkretną operację, dla operatora – wskazuje kolejne operacje do wykonania przemieszczenia ładunku. I, co może najważniejsze, zwiększa znacznie bezpieczeństwo pracy.

 
TEREX
 
Terex Lift Plan – oprogramowanie bezpłatne pod linkiem http://www.terexcranes-liftplan.com/  Na stronie należy najpierw się zarejestrować, później można wejść do programu i planować prace. Niestety, nie wszystkie żurawie produkcji Terexa są dostępne do wyboru. Są, oczywiście, najnowsze i trochę starszych. Po rejestracji, w mailu powitalnym, powinniśmy otrzymać broszurę w języku polskim, specjalnie przez nas tłumaczoną dla Terexa. Jeżeli z jakiegoś powodu jej brak, podajemy link do niej na naszej stronie: http://dzwigi24.pl/files/Terex-Lift-Plan_Quick-Guide-PLs.pdf

 
CRANIMAX
 
Cranimax - oprogramowanie płatne, firmy zewnętrznej, ale z fiszkami żurawi m.in. Terex, także wieżowymi. Fiszki dla określonego żurawia są do osobnego zamówienia oprócz programu, konieczne jest posiadanie także programu 3D CAD (na stronie Cranimax http://www.cranimax.com/en/about-us/company ). Przy kupnie programu Crane Manager licencja 3D CAD jest sporo tańsza. Planowanie odbywa się w 3D, na podstawie planu budowy (można wgrać lub nanieść samodzielnie budynki, przeszkody, itp.). Bardzo dobre narzędzie, część firm kupuje je razem z nowym żurawiem (np. Em-Tech Toruń, Mostostal Puławy).

 
LIEBHERR
 
Crane Planner 2.0 – oprogramowanie płatne, dla mniejszych żurawi gąsienicowych. Połączone z pozycjonowaniem GPS żurawia. Jak wszystkie tego typu programy pozwala na dobór żurawia, obliczenie nacisków na podłoże i planowanie pracy. Wadą jest mały wybór typów żurawi, w zasadzie obejmuje tylko modele LR 1100 – LR 1300. Broszura o oprogramowaniu jest tutaj.
 
LICCON – dla żurawi teleskopowych, pozwala na planowanie robót, różne wersje. Broszura o oprogramowaniu jest tutaj.
 
 
INNE FIRMY
 
3D Liftplan – oprogramowanie kanadyjskiej firmy, płatne i drogie (ok. 3500 USD/rok), ale naprawdę doskonałe. W bazie ma ponad 2500 modeli żurawi (różnych firm – listę możesz sprawdzić tutaj) i jest cały czas rozszerzana o nowe modele i producentów. Na życzenie dodawane są konkretne modele żurawi. Broszura o oprogramowaniu jest tutaj.
Chiński żuraw udźwig 4000 t
CC 2500 TEREX
Bendini Crespellano Italy
TEREX AC 100/4
wciągarka hydrauliczna
żuraw Bendini
Wróć do spisu treści