2016.12.14 Nowa strategia TEREX'a - Żurawie i maszyny budowlane

żuraw TEREX AC200
żurawie samojezdne i maszyny budowlane
Przejdź do treści

2016.12.14 Nowa strategia TEREX'a

Aktualności > Archiwum 2016-2019

W ramach zmiany strategii, umożliwiającej rozwój nowych produktów i dostosowania się do niższego popytu, Terex Cranes w Europie przeprowadza restrukturyzację, zmniejsza zdolności produkcyjne oraz zatrudnienie. Fabryka podzespołów i części na Węgrzech jest w
trakcie sprzedaży. Z trzech zakładów produkcyjnych żurawi samojezdnych w rejonie Zweibrücken pozostaną tylko dwa - fabryki Dinglerstrasse i Wallerscheid, zakład w Bierbach będzie sprzedany. Środki ze sprzedaży zostaną przeznaczone na planowane „wielomilionowe inwestycje w pozostałych obu zakładach, do obsługi bieżących operacji produkcyjnych". Fabryka żurawi Montceau les Mines we Francji jest już sprzedana jako część transakcji z Konecranes (sprzedaż działu MHPS). Produkcja czterech typów mniejszych żurawi zostanie przeniesiona z Francji do innych fabryk Terex’a.
Steve Filipov, prezes Terex Cranes, powiedział: "Jesteśmy zobowiązani do odpowiadania na zapotrzebowania naszych branżowych klientów, poprzez dostarczanie cennych rozwiązań, produktów i usług, które dają klientowi doskonały zwrot z inwestycji. Dla nas, aby spełnić to zapotrzebowanie i wprowadzać ciągle innowacyjne technologie, zarówno dziś, jak i jutro, oznacza to konieczność koncentracji na kontrolowaniu kosztów, dopasowaniu naszej infrastruktury produkcyjnej do warunków rynkowych oraz stworzeniu bardziej przejrzystej i elastycznej struktury organizacyjnej".
Zmiany w Europie postępują w ślad za wcześniejszą, tegoroczną konsolidacją w USA, gdzie nastąpiło przeniesienie produkcji żurawi z Iowa do zakładu w Oklahoma City. Zatrudnienie w Terex Cranes zostanie zmniejszone na całym świecie o prawie jedną trzecią. Steve Filipov powiedział: "Dzięki rozpoczętej w 2016 roku konsolidacji i zapowiadanym w 2017 roku zmianom na Węgrzech i w Zweibrücken, zatrudnienie w dziale żurawi będzie mniejsze o około 30 procent. Są to trudne do wykonania decyzje, ale równocześnie niezbędne do zbudowania silniejszej, bardziej ukierunkowanej i skutecznej strategii produkcji".
Chiński żuraw udźwig 4000 t
CC 2500 TEREX
Bendini Crespellano Italy
TEREX AC 100/4
wciągarka hydrauliczna
żuraw Bendini
Wróć do spisu treści